Booking-System BS

Rezervační systém Booking-SystemBS (BS) umožňuje on-line rezervovat veškeré rezervovatelné služby. Jedná se o rezervace ubytovacích služeb, vstupenek, půjčoven ale třeba i balíčků služeb. BS má tři komunikační rozhraní pro tři role v rámci cyklu rezervace.

BS pro poskytovatele

Prvním je rozhraní pro poskytovatele služby. V jeho části může provádět komplexní nastavení kapacit, cen, turnusů, provozních dob, slev a dalších parametrů své služby včetně vytovření prezentace. Kromě toho má k dispozici rezervační kalendář, do kterého může sám zapisovat svoje vlastní rezervace přijaté jiným komunikačním kanálem než on-line (telefon, fax, email). Pokud využívá svůj vlastní systém (například recepční) umožňujeme importovat data z těchto systémů.

BS pro zákazníky

Druhým rozhraním je webové rozhraní pro on-line rezervaci včetně platby, které je možné implementovat do libovolných stránek, nezávisle na technologii serveru i klienta. Toto rozhraní umožňuje vypočítat cenu za službu v požadovaném množství, období nebo podle typu, registrovat se a následně zaplatit pomocí platební karty nebo pomocí alternativních typů platby. Zákazník má přitom po celou dobu pocit, že komunikuje pouze se stránkami, na které se dostal. Pokud je toto řešení implementováno na portál, je možné vyhledávat volné kapacity v určitém období podle ceny, a kvality služeb. U jednoduchých rezervací (například vstupenek do kina nebo jízdenky do autobusu) je možné provádět rezervace i pomoci SMS.

BS pro zprostředkovatele

Třetí rozhraní je určeno pro tzv. pultový prodej, tedy pro zprostředkovatele s fyzickou provozovnou jako jsou informační centra, cestovní agentury nebo kanceláře. V tomto rozhraní je možné vytvářet nabídky, ty následně tisknout nebo posílat e-mailem, provádět rezervaci, tisknout vstupenky, vouchery, vytvářet balíčky služeb. Zprostředkovatel má permanentní přehled o nabízených provizích od poskytovatelů a to mu případně umožňuje tvořit například akční balíčky nebo dynamicky upravovat nabízenou cenu.

Vytvořeno 23.10.2008 20:44:09 | přečteno 23579x | ernest
 
as4u.cz, s.r.o. | tel.: +420 485 110 911 | e-mail: company@as4u.cz | Zásady ochrany osobních údajů
load